herbata czarna

Herbata czarna

Przyjmowanie gości to niedoceniana sztuka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma nasze zachowanie w roli gospodarzy. Czy zasady savoir-vivre rzeczywiście odchodzą do lamusa? Warto zadbać o to, żeby tak nie było. Nawet najdrobniejsze geste, na przykład sposób, w jaki serwujemy nasz ulubiony napój, jakim jest herbata czarna, mogą wpływać na nasz wizerunek oraz dobre samopoczucie naszych gości. Choćbyś mógł zaserwować bliskim wszystkie herbaty świata, jeśli zrobisz to w nieodpowiedni sposób, cały rytuał mocno straci na uroku.

Zestaw herbat

Przy przyjmowaniu gości zdecydowanie sprawdzi się zestaw herbat w skrzynce. Mnogość smaków i aromatów, oferowana gościom w ten sposób sprawi, że każdy z łatwością wybierze coś dla siebie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że goście mogą w takiej sytuacji samodzielnie zająć się parzeniem własnej herbaty. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zaserwujemy komuś zbyt słaby lub zbyt mocny napar.

Odpowiedni dobór naczyń

Duże znaczenie przy serwowaniu herbaty mają też odpowiednie naczynia. Nieważne, czy to herbata zielona, herbata czarna czy czerwona - w towarzystwie warto raczej unikać serwowania jej w kubkach. Schowajmy je na ten czas do szafy, by mogły ustąpić miejsca bardziej eleganckim filiżankom czy choćby szklankom. Herbata może zostać zaparzona w jednym wspólnym dzbanku, tak, aby każdy mógł skosztować odpowiedniej porcji. Coraz częściej praktykuje się jednak również podawanie każdemu z biesiadników osobnego w dzbaneczka, w którym parzy herbatę zgodnie z własnymi, indywidualnymi upodobaniami. To rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy gościmy herbacianych smakoszy, gdzie wyborem jednego będzie herbata jaśminowa, a innego - earl grey. W ten sposób żadna z goszczonych przez nas osób nie poczuje się lekceważona ze względu na fakt, że jej smakowe wybory będą mniej popularne i nie spotkają się z uznaniem reszty gości.