herbata zielona

Herbata zielona

Herbata zielona to napój, który jest przygotowany tylko i wyłącznie z liści chińskiej herbaty. W czasie przetwarzania zostają one poddane minimalnej oksydacji, czyli utlenieniu. Pochodzi ona z Chin. Na początku rozprzestrzeniła się tylko na terenie Azji, lecz dziś jest popularna na całym świecie. Istnieje wiele rodzajów zielonej herbaty. Różnią się one głównie ze względu na warunki klimatyczne miejsca, w którym herbata jest uprawiana oraz od pory zbiorów.

Najpopularniejsze herbaty zielone to Bancha, Sencha, Gyokuro, Gunpowder oraz Lung Ching.

 

Herbata Bancha

Herbata Bancha pochodzi z Japonii. Liście herbaty rosną przez długi czas, zanim zostaną zerwane. Dzięki temu herbata zawiera tylko niewielką ilość kofeiny, zatem można ją pić nawet przed snem. Ma charakterystyczny, lecz łagodny smak. Pozytywnie wpływa na metabolizm i wzmacnia zęby.

 

Herbata Sencha

Herbata Sencha również jest japońską herbatą. Jednak do jej przygotowania używa się młodych liści. Dzięki nim herbata ma delikatnie trawiasty smak. Spowalnia starzenie i zmniejsza ryzyko cukrzycy.

 

Herbata Gyokuro

Herbata Gyokuro, podobnie jak powyższe, pochodzi z Japonii. Przed zbiorem plantacje są zacieniane. Wtedy liście produkują więcej barwnika, a to zielona herbata ma wyrazisty, zielony kolor. Wspomaga układ krwionośny i zapobiega chorobom serca. Herbata Gunpowder jest z kolei chińską herbatą. Podczas produkcji liście są zwijane, a w trakcie parzenia rozprostowują się. Herbata ta przede wszystkim wspomaga układ odpornościowy.

 

Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching także pochodzi z Japonii. Ma orzeźwiający smak i jest idealna do posiłków. Posiada katechiny oraz witaminę C. Obniża poziom cholesterolu we krwi i wspomaga trawienie.

Polecamy odwiedzić sklep internetowy z herbatą, w którym z pewnością znajdziesz wszystkie wymienione herbaty, a także wiele innych. Jestem pewien, że któraś z nich przypadnie Ci do gustu.