herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching

Herbata Lung Ching (dosłownie: Smocza Studnia) jest jedną z najbardziej znanych i cenionych herbat. Podprażana na sucho, zwijana wzdłuż listków i o płaskiej formie. Oryginał jest bardzo trudno dostępny oraz drogi, jednakże swoim smakiem zadowoli najbardziej wymagającą osobę. Herbata ta pochodzi z Chin, a sławę zyskała dzięki cesarzowi Qianlong. Właśnie przez to nosi miano herbaty cesarskiej. Istnieje wiele ciekawych legend mówiących o tym, w jaki sposób cesarz Chin ją odkrył. Oryginalne pola uprawne Lung Ching znajdują się jedynie nad jeziorem Xi Hu. Dobra herbata powinna się cechować charakterystycznym, oryginalnym smakiem, szeregiem właściwości leczniczych oraz bogatym aromatem. Powyższe zioło posiada wszystkie wymienione zalety.

Herbaty zielone

Herbaty zielone Lung Ching posiadają liczne właściwości korzystne dla zdrowia. Picie takiego naparu poprawia odporność, działa przeciwnowotworowo i odmładzająco, ponieważ jest bogatym źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Jest świetnym środkiem do leczenia kłopotów żołądkowych, zatruć alkoholowych i niestrawności. Filiżanka tego drogocennego płynu ułatwia koncentrację, poprawia pamięć, zmniejsza ryzyko zawałów i miażdżyc, obniża ciśnienie krwi, a także pomaga w kłopotach stomatologicznych - m.in. w leczeniu próchnicy. Wpływa delikatnie na pobudzenie organizmu oraz ma właściwości lekko moczopędne. Dzięki tym licznym właściwościom jest wykorzystywana w tradycyjnej chińskiej medycynie i uznawana za niezastąpioną.

Herbaty świata

Zasłużyła na miano jednej z najbardziej cenionej, pożądanej i drogiej herbaty świata. Lung Ching po zaparzeniu stanowi jasny, zielonożółty, przejrzysty napar. Listki to susz niejednorodnej barwy. Przeważa zieleń w różnych odcieniach, lecz gdzieniegdzie widnieją żółte przebarwienia. Jest niezwykle charakterystyczną herbatą, a jej smaku nie da się pomylić z żadną inną.