earl grey

Earl grey

W ostatnim czasie można zauważyć coraz większą popularność na rynku herbacianym, herbaty w kapsułkach przeznaczonej do zaparzania w ekspresie do kawy. Największą popularnością cieszą się herbaty zielone oraz herbata earl grey w kapsułkach, które można spotkać w wielu ciekawych smakach. W Europie sprzedaż herbaty w kapsułkach wynosi obecnie trzy procent w stosunku do całego rynku herbat. W Stanach Zjednoczonych jest to już natomiast dziesięć procent. Według badań, od piętnastu do trzydziestu procent konsumentów w tych krajach, wypija przynajmniej jedną herbatę w kapsułkach w ciągu miesiąca. Światowe tendencje jasno pokazują, że trend ten będzie się nasilał i coraz więcej osób będzie decydowało się na parzenie herbaty za pomocą ekspresu. Głównym powodem tej tendencji jest oczywiście wygoda. Zaparzenie herbaty kapsułkowej w ekspresie jest o wiele prostsze i szybsze, niż parzenie herbaty w tradycyjny sposób. 

Herbata w kapsułkach

Obecnie coraz więcej międzynarodowych przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą herbaty, postanawia stworzyć swoje własne serie herbaty w kapsułkach. Najczęściej produkty tworzone są na bazie herbaty zielonej, ale również smakowa herbata czarna z kapsułki cieszy się coraz większą popularnością. Ostatnio na niemieckim rynku pojawiła się dobra herbata kapsułkowa Rooibos Vanilla Cookie. Dzięki swojemu wybornemu smakowi zyskała niesamowitą popularność w Niemczech, przez co firma coraz poważniej rozmyśla nad jej światowym eksportem. Na rynku herbat w kapsułkach swoją pozycję chce również posiadać popularny herbaciany koncern. Linia herbat kapsułkowych sprzedawanych we Francji jest ogromna i odniosła niesamowity sukces. W ofercie marki można znaleźć czarną herbatę z nutą czerwonych owoców, herbatę Earl Grey, zieloną herbatę z miętą Marrakech Mint, napar z werbeny i mięty oraz wiele herbat smakowych, między innymi herbatę o smaku pomarańczy z nutą miodu, czy herbatę o smaku jagodowej muffinki. Obecnie większość tych herbat nie jest powszechnie dostępna w Polsce, ale niejeden, dobry sklep z herbatami online posiada je w swojej ofercie.

herbata czarna

Herbata czarna

Przyjmowanie gości to niedoceniana sztuka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma nasze zachowanie w roli gospodarzy. Czy zasady savoir-vivre rzeczywiście odchodzą do lamusa? Warto zadbać o to, żeby tak nie było. Nawet najdrobniejsze geste, na przykład sposób, w jaki serwujemy nasz ulubiony napój, jakim jest herbata czarna, mogą wpływać na nasz wizerunek oraz dobre samopoczucie naszych gości. Choćbyś mógł zaserwować bliskim wszystkie herbaty świata, jeśli zrobisz to w nieodpowiedni sposób, cały rytuał mocno straci na uroku.

Zestaw herbat

Przy przyjmowaniu gości zdecydowanie sprawdzi się zestaw herbat w skrzynce. Mnogość smaków i aromatów, oferowana gościom w ten sposób sprawi, że każdy z łatwością wybierze coś dla siebie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że goście mogą w takiej sytuacji samodzielnie zająć się parzeniem własnej herbaty. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zaserwujemy komuś zbyt słaby lub zbyt mocny napar.

Odpowiedni dobór naczyń

Duże znaczenie przy serwowaniu herbaty mają też odpowiednie naczynia. Nieważne, czy to herbata zielona, herbata czarna czy czerwona - w towarzystwie warto raczej unikać serwowania jej w kubkach. Schowajmy je na ten czas do szafy, by mogły ustąpić miejsca bardziej eleganckim filiżankom czy choćby szklankom. Herbata może zostać zaparzona w jednym wspólnym dzbanku, tak, aby każdy mógł skosztować odpowiedniej porcji. Coraz częściej praktykuje się jednak również podawanie każdemu z biesiadników osobnego w dzbaneczka, w którym parzy herbatę zgodnie z własnymi, indywidualnymi upodobaniami. To rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy gościmy herbacianych smakoszy, gdzie wyborem jednego będzie herbata jaśminowa, a innego - earl grey. W ten sposób żadna z goszczonych przez nas osób nie poczuje się lekceważona ze względu na fakt, że jej smakowe wybory będą mniej popularne i nie spotkają się z uznaniem reszty gości.